сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Хорор во Бразил: Пронајдени тела на 40 бебиња и фетуси

babygraves

Поврзани вести

Во мртовечница во Бразил се пронајдени тела на 40 новороденчиња и фетуси кои бие заборавени со години.

Во мртовечницата се пронајдени и одреден број делови од тела, кои, како што тврдат обвинителите останале по итни ампутации.

– Тоа наликува на хорор филм. Наша цел е сега бебињата достоинствено да ги погребаме што е можно поскоро, изјави обвинителот Ана Критина Хут Масебо, додавајќи дека оваа болница е позната по високо ризичните породувања, што може да биде едно од појаснувањата зошто има толку мртви бебиња.

Директорот на болницата Родолфо Акатуасу Нуњес изјави дека родителите никогаш не дошле по телата на починатите и мртвородени бебиња.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести