понеделник, 24 јули 2017  |  Вести денес: 33

Хорор во делчевско: Му забила нож во гради на сопругот

nozz

Последни вести

Дваесет и пет годишната А.О. од Албанија вчера се обидела да го убие 16 години постариот сопруг.

Според информациите од полицијата, од ЈЗУ „Гоце Делчев“ во Делчево било пријавено дека кај нив е донесен С.О. (41) од селото Тработивиште со повреди во пределот на градите.

Од извршениот разговор со него, утврдено е дека за време на меѓусебна расправија, А.О. земала нож и го продободела во градите, обидувајќи се да го убие сопругот.

Полицијата извршила увид, а жената е приведена.

Најчитани вести