среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Хорор во Индија: Полицијата се обидела да запали силувана девојка

Трагедија во Индија, полицијата се обидела да запали девојка само за да прикријат дека била силувана од членови на владејачката партија.

indijaaa

Поврзани вести

Според информациите од локалните медиуми, 16-годишна Индијка се запалила откако два пати била силувана од членови на владејачката партија на Западен Бенгал „Тринамул Конгрес“.

Несреќната девојка починала на новогодишната ноќ откако се запалила по силувањето. Над 65 отсто од нејзиното тело било изгорено.

Откако им поглегнала на повредите полицијата дошла во нејзиниот дом и два часа по полноќ им се заканувала на родителите дека ја срушат вратата ако не им го дадат нејзиното тело кое сакале да го кремираат за да ги заштитат сторителите на монструозниот чин. Но, со помош на Комунистичката партија на Индија, семејството успеало да го погреба девојчето

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести