вторник, 25 јули 2017  |  Вести денес: 1

Хорор во Србија: Си ја прегазил сопругата со автомобил, па ја бодел со нож

Страшен обид завчера ги вознемири граѓаните на Лесковац, Србија. Jа прегазил со автомобил, а потоа три пати ја пробол со нож.

полиција

Поврзани вести

Според информациите објавени во локалните медиуми, 30 годишниот маж, И.Ѓ. во населбата Бобиште, во Лесковац, околу 15 часот по расправија со својата сопруга Д.Ѓ. влегол во својот автомобил и додека таа трчала по него, ја прегазил.

bobiste-720x406

Излегол од возилото и со нож и нанел три убоди, во вратот, стомакот и потколеницата.  За среќа, раните биле површински, па жената преживеала, но нејзината состојба е критична и лекарите се борат за нејзиниот живот.

И.Ѓ. е приведен, а полицијата се уште го истражува случајот, па не открива детали околу причините за расправијата.

Најчитани вести