четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 49

Хорор во Турција: 21 жртва на автобуска несреќа

Локалната полиција соопшти дека до трагедијата дошло кога автобусот се излизгал на заледениот автопат.

avtobusturcija

Поврзани вести

Најмалку 21 лице загина во тешка сообраќајна несреќа која се случила утринава во централна Турција.

Локалната полиција соопшти дека до трагедијата дошло кога автобусот се излизгал на заледениот автопат.

Според портпаролот на полицијата, на лице место загинале 20 лица, а уште еден патник им подлегнал на повредите на пат кон болница.

Некои од патниците загинале кога скокнале од прозорците на автобусот, кој додал дека бројот на жртви ќе порасне бидејќи во болница има уште двајца патници кои се во критична состојба.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести