вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Хороскоп израдува двајца добитници со 30 илјади денари

10426653_10202537088810308_3996232880117998242_n

Поврзани вести

Ѕвездите се смешкаат, носат среќа и забавуваат многу љубители на астрологијата и Екпрес лотаријата. Уште во првиот месец од лансирањето на најновиот лоз на Државна лотарија на Македонија, ги имаме првите двајца добитници на највредната добивка-30.000,00 денари, во Екпсрес Лотаријата Хороскоп.

Дамата на која и се насмевнаа ѕвездите во јуни е Росица Дукова од Гевгелија. Таа е вработена во компанијата Сивус. Последнава година редовно гребела по еден лоз неделно. Посакала да ја проба и најновата игра на среќа на Државна лотарија на Македонија. Во петокот, додека се шетала низ трговскиот центар Скопје Сити Мол одлучила да го купи Експрес лозот Хороскоп. Кога се качила во автобус, враќајки се до дома, мислела дека треба да го изгребе, но сфатила дека овој лоз е различен од игрите кои практикувала да ги игра. Го отворила Експрес лозот Хороскоп и кога прочитала која и е добивката, прво не и се верувало. Се симнала од автобусот и се упатила во првото продажно место со знакот на Детелинката за да провери дали навистина тоа е добивката и дали навистина ја добила.

Росица досега немала поголема добивка, но често се радувала на помалите добивки од 30 и 40 денари кои најчесто ги користела за нов лоз. Интересно е што откако ја добила добивката на овој лоз, си купила уште еден лоз кој и донел помала добивка од 80 денари.

Орце Трајковски од Кратово е првиот кој ја отвори сезоната на добивки од 30.000, 00 денари во Екпрес лозотот Хороскоп, иако ние предност и дадовме на дамата. Во хороскоп е Јарец, па се обидел да ја проба нивната среќа во оваа интересна игра на Државна лотарија на Македонија. И тој како Росица е вљубеник во Инстант лотаријата, кој одлучи првпат да го проба Експрес Лозот Хороскоп. Досега најчесто добивал помали добивки, па затоа мошне го израдува добивката од 30.000,00 денари во Екпрес лозот Хороскоп, посебно затоа што среќата му се насмевна уште со првиот лоз.

Само за потсетување најновиот Експрес лоз на Државна лотарија на Македонија, под името ХОРОСКОП беше пуштен во продажба на 5 јуни.

Под мотото Отвори и види што носи твојот хороскопски знак денес, Државна лотарија на Македонија со оваа игра на среќа, внесува интересна забава за љубителите на Експрес лотаријата и астрологијата. Со Експрес лозот Хороскоп на Државна лотарија на Македонија имате супер шанса за експресни добивки од 20 до 30.000 денари, со влог од 20 денари.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести