четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 20

Хороскоп за почеток на есента

Хороскоп за почеток на есента

Хороскоп за почеток на есента

Поврзани вести

Прочитајте што ви предвидуват ѕвездите во периодот на владеење на хороскопскиот знак Вага, од 23 септември до 23 октомври 2015 година.

Овен 

Работа: Многу сте незадоволни на работа и поради тоа интензиивно размислувате за промена на работното место. Ќе ви стигне понуда од еден пријател но бидете внимателни, бидјќи овие денови Марс, вашиот владетел, го менува знакот. Исто така, можеби станува збор за работа за која долго размислувате, но никако да го реализирате. Меѓутоа, кон крррајт на септември ќе ви се отворат врати за реализација.

Финансиската ситуација и понатаму е нестабилна, а трошоците се неочекувани, штто внесув дополнителен немир и нервоза во вашиот живот. Сепак, ќе добиете неколку хонорарни работи, кои колку толлку ќе ги подобрат материјалните приходи.

Многу претставници на овој знак ќе се вработат реку врска, благодарение на поддршка на лице кое е не положба. Подобро ќе  поминат Овните кои имаат високо образование.

Љубов: Доколку сте во брак избегнувајте конфликти, бидејќи партнерот е хировит, непромислен и расположен за кавга. Бидете внимателни доколку сте во паралелна врска, бидејќи многу лесно може тоа да се обелодени.

Слободните претставници на знакот ќе бидат во ситуација да се сретнат со лица со кои некогаш биле во врска. Доколку одлучите повторно да пробате, би можело да биде поинаку бидејќи и двајцата имате повеќе искуство и мудост да се прилагодите еден кон друг.

Младите Овни најмногу ќе бидат окупирани со забава, а ќе имаат и неколку можности за нова љубовна врска. Не се плашете дека ќе бидете одбиени, послушајте го своето срце и се ќе биде во ред.

Здравје: Време е за рекреација, движење, вежби… Зајакнете го имунитетот за да на време спречите воспаленија и инфекции.

Бик

Работа: Во овој период ќе биде нагласено полето на имотот и семејството, а нема да изостанат ни резултатите. На работа ќе бидете задоволни, а доколку не работите , веројатно ќе успеете да се вработите на почетокот на октомври. Работата нема долго да трае, освен ако Меркур во натал не е ретрограден.

За да успеете во работата со која се занимавате, најважно е да работите со љубов, бидејќи во спротивно ќе се откажете. Комуникацјата со колегите не е најдобра, па овие денови се можни непријатни ситуации на работното место. Но, со оглед на поддршката од шефот, ќе имате се поголеми амбиции.

Доколку барате работа, најбрзо ќе најдете во областа на финансиите, сметководство, осигурување, администрација, но и медицина и работи поврзани за социјалните установи.

Љубов: Склони сте на мешање на приватниот и деловиот живот, конфликти и претерано анализирање на однесувањето на партнерот, што прилично ја комплицира врската која е веќе нестабилна. Ќе се обидете да воспоставите рамнотежа, но без успех, дури не е исклуена ни разделба. Меѓутоа, нема да патите многу поради тоа, бидејќи на повидок ви е нова љубовна  авантура со шармантна личност, која од корен ќе ви го промени животот.

Претставниците на знаков кои се во брак ќе успеат да ги имазнат најголем дел од надоразбирањата со партнерот. Ќе се присетувате на убавите моменти од минатото, што ќе ја зголеми шансата за зближување и блиски контакти. Доколку немате заедничко хоби со сааната личност, веднаш побарајте. Тоа е најдобар начин несогласувањата да се решат и врската да ојача.

Здравје: Мали проблеми со главоболка, стомак и крвната слика. Неопходен ви е одмор, бидејќи сте премноу нервозни.

Близнаци

Работа: Често сте безволни, доцните на работа, се расправате со колегите, не ги почитувате роковите, што б можело лошо да влијае на вашиот деловен статус. За среќа, ситуацијата ќе се поправи по 8 октомври, кога колку толку ќе се вратите на нормален работен ритам.

Кризата со финансиите продолжув, како и борбата да дојдете до паир, кои ви се многу потребни за секојдневни потреби. Се надевате дека лцата на кои сте им позајмиле пари нскоро ќе  ви ги вратат, но до тоа нема да дојде, барем не во овој период. Затоа засукајте ги ракавите и фрлете се на барање каква било работа. Но, не е баш така црно као што ви се чини, бидејќи неочекувано ќе ви стигнат пари од осигурување, можеби ќе земете кредит и одеднаш некако се ќе се реши.

Од средината на месецот почитувајте ги роковите а задачите завршувајте ги на време.

Љубов: Во текот на целиот период ќе уживате во благодетите на љубовта. Ако сте биле скарани со партнерот, веројатно нбргу ќе се смирите, а доколку сеште не сте наште сродна душа, среќата наскоро ќе ви се насмее. Ова е време кога ќе бидете во состојба да срушите се’ во име на љубовта, но имајте на ум дека се што е убаво не трае долго. Кон средината на периодот ќе почнете да чувствувате вина поради тоа што вие сте среќни, а други не се, или ќе почнете да се обвинувате себе си, или другите, па среќата ќе ви избледее.

Жените Бизнаци посебно би требало да обрнат внимание со кој влегуваат во врса, а младите Близнаци можеби ќе ги изненади бременост. Постарите претставници на знакот ќе бидат оптоварени со чувството на срам или на губење чест, особено доколку се во брак.

Здравје: Вашиот најголем непријател е напнатоста. Обидете се максимално да се опуштте, што повеќе прошетки , престој во природа и дружба со оние кои најногу ви годат.

Рак

Работа: Тие кои се во приветен бизнис или партнерски односи, сега мораат да ги приложат сметките. Претстојат конфликти поради контрола, инспекции и финансии. Ако очекувајте некој да вложи пари во вашиот бизнис, ставете му гии на располагање сите можности. Може да се случи некој поради вас да изгуби помал или поголем капитал. Никако не бидете површни, неопходно е да ги истражите сите опции и евентуалсните последици. Преконтролирајте ги книгите и книговодството ако сте приватник, бидејќи поради грешки ќе платите казна и ќе ги расипете добрите односи. Со колегите нема да имате разбирање, бидејќи се мешаат во работи кои не ги засегаат. Затоа, избегнувајте домашни посети, зближување и оговарање по ходници. На почетокот на месецот можни се проблеми со документите, а информациите кои ќе ги добиете може да бидат погрешни или погрешно протолкувани. Ова е одличен период за тие кои имаат работа поврзана со пишување, особено ако тоа бара некој вид борба и одбрана, како адвокатура. Веројатно ќе подарите некои пари, ќе дадете во хуманитарни цели или на некој непознат за лекување на тешка болест. Сепак, тој губиток и давање ќе овозмжат да добиете и да создадете капитал. Ќе имате доволно пари во овој период, но и шанса да г изгубите. Интуицијата овој месец најдобро ќе ве служи, затоа слушајте ја.

Љубов: Секој разговор сега може да се претвори во конфликт на различни мислења, па ако не се контролира, може да предизвика некаков прекин кој не го посакувате. Тешко е да се контролира однесувањето, но внимавајте тоа што е добро сега да не го расипете. Тој период за сеќа нема долго да трае. Оние кои имаат лоши аспекти во наталната карта сега се на посебно искушение. И време е да го средите животот!

Отворени ви се вратите за промени, селидби. Некои ќе создаваат семејства, друго од него ќе излегуваат. Кај младите парови кои сега планираат заеднички живот, родителите ќе се мешаат и повторно ќе има услови за конфликт, кој низ компромис може да се избегне, односите да се зачуваат и родителите да се испочитуват.

Ако во наталната карта немате ретрограден Меркур, почекајте во носењето на важни одлуки. Кон средината на месецот би можеле да се каете, но ситуацијата ќе се разреши на општо задоволство.

Здравје: Кон средината на периодот можни се вирусни инфекции, повреди на екстремитетите, воспаленија и  настинка.

Лав 

Работа: Се исцрпувате, особено ако раборите работа во движење. Позитивниот став ви помага да ја надминете физичката слабост и лошата здравствена состојба. КОнцентрирајте се и ускладете ја активноста на вашето здравје со дневните активности и со кариерата. Немојте премногу да се оптоварувате, туку само работете во мерка која доведува до подобрување на ситуацијата. Работата организирајте ја така што да бидете поефикасни. Прво средете ги проблемите кои ви пречат и примените неопходни мерки. Веројатно ќе се чувствувате тешко и пренатрупано со обврски, па не знаете што попрво да  направите. Најверојатно на почеткот на месецот, со некој ќе влезете во конфликт. Ако ве нервира колега, шефот ќе биде на неговата страна. Нека ве носи паролата- Само да го преживеам денот, а сите проблеми не можам да ги решам одеднаш.

Љубов: Ова е месец на искупувања и враќања кон себе. Искористете ја моќта на молитвата и медитацијата, а ова е време на лутање во љубовта. Некои лавови само ќе фантазираат за тоа. Платонската и тајната врска може да се сведе на големо ништо, а за тоа ќе бидете свесни кога ќе дојдат искушенијата, бидејќи сега сонувате розови сништа. Тие идели ќе се уништат кон крајот на овој месец ако врската не е на цврска основа. Почетокот на октомври започнува оптимистично со големи идеали и романтични сонови. На почетокот на месецот може да сретнете една личност во превоз, на пат или ќе ве поврзе професијата. Средбата ќе ја доживеет фатално. Исто така, може да се слуќи таа личност да не е од исти град, држава.

Здравје: На здравјето мислете однапред и не чекајте да се разболете. Контролирајте го шеќерот и маснотиите во крвта, опуштете со музика.

Девица

Работа: Есента на некои Девици ќе им донесе материјално богатство, бенефиции и финансиски успех. Ако е неопходно вложување во приватен бизнис, не се воздржувајте да дадете средства, но добро разгледајте ги сите можности бидјќи ви се пружа повеќе од тоа што очекувате. Кредитите ви се достапни, но условите за кредитирање лоши, павремето за отплата ќе ви биде голем товар.

Љубов: Ако сте слободни, бидете подготвени, постојат рзни комбинации. Една од нив е преку работа или колега.Тие кои се во врска имаат проблеми поради семејството, партнерот не им се допаѓа на ваште родители и ќе мора да балансирате и да правите компромиси.
Ако сте во брак, притисокот и обврските поради семејството, ќе делуваат неиздржливо. Сепак, размислувањето за разделување ќе престане поради неочекувани случувања, а може и ненадејна бременост.

Здравје: Доколку се појават здравствени проблеми, тоа ќе биде поради нездрави навики или несоодветна диета.

Вага

Работа: За сите Ваги заедничко е дека сега имаат енергија, само е неопходно добро да ја контролираат. Во моментот тоа е најдобро со работа.
На есен се очекува подобрување на финансиската ситуација, особено ако се занимавате со трговија, превоз, некој занает или комуникации. Најтешко им е на оние кои се во приватен бизнис.

Љубов: Емотивни сте, чувствувате напнатост, лутина. Дозволете им на другите да имаат мислење, особено на блииските во семејството. Ако сте во брак, тешко се ускладувате, ако не направите компромиси. Пречувствителноста на партнерот ви оди на нерви. 
Вагите кои долго се во врска може да планираат семејство, можна е и бременост. Сеуште не знаете каде ќе живеете, а најлоша е идејата во заедница со родителите.

Здравје: Внимавајте во сообраќајот, можни се повреди, напади и реакции во афект. Казни поради непочитување на правила.

Скорпија

Работа: Неочекувани пресвтри како и можности врзани за нови работи ви даваат надеж дека конечно нешто пошло напред, дека нешто добро се случува во вашиот живот. Сепак, сето тоа прифатете го со резерва. На почетокот на месецот финансиската ситуација е напната, но очекувајте приходи низ донации, разни видови туѓа помош и пари кои требало да пристигнат порано.

Љубов: Време е за романска, љубов, брак. Тие кои се во врска, на почетокот на октомври ќе се израдуваат на добра вест.

Ако сте во брак, љубомората ќе стане посилна, че имате безопасни кавги кои ќе внесат поинаква атмосфера во домот и семејството.

Здравје: Проблеми со кашлање, грло, вирус кој би можел да влијае на срцето.

Стрелец

Работа: Промена на работно место е можно кон средината на месецот. Неочекувани проблеми, долгови кои се таложат, ве тераат да донесете таква одлука.

Сепак, секое зло со себе носи и нешто добро, долго сте биле незадоволни и сега ги земате работите во свои раце. Работите ќе тргнат на подобро, но конкретно подобрување очекувајте дури од следниот месец.

Љубов: На брачните партнери љубовта воглавно ќе ја расипуваат финасиските прблеми. Сепак, кавгите ќе бидат безопасни . Во овој период ќе биде нагласен еросот, страстите, сексуалноста и доминација на половите.

Здавје: Нестабилно  е веќе подолго време, хроничните болести можете да ги лекувате со алтернативни методи.

Јарец

Работа: Внимавајте што зборувате на почетокот на месецот, иако на некој начин сте заштитени. Личност што е на функција, го аналиира секој ваш гест, фалбаџиството може скапо да ве чини. Станувате агресивви , а тоа може дополнително да ви го комплицира животот. Незадоволни сте, бесот го канализирате низ работа. Но ова е само минлив период, ако го знаете тоа полесно ќе го поднесете почетокот на октомври, кога се’ ќе појде наопаку.

Не влегувајте во партнерски односи, почекајте подобро да ја процените личноста која доаѓа со многу ентузијазам, а малку логика. Сите важни одлуки оставете ги за подоцна.

Ова е одличен период за адвокати и сите оние кои вербално настапуваат.

Љубов: Слободните припадници на знакот може да очекуваат комбинација на работа и запознавање со лице кои ќе ви остави силен впечаток. И трага на срцето, ако дозволите. Не е време за иискрени реакции, бидејќи поради нив подоцна може да се каете.

Здравје: На почетокот на месецот ќе ви годи се што јадете. Ако не се контролирате ќе се здебелите и ќе ви се подигне нивото на маснотии во оргаизмот.

Водолија

Работа: Приватните фими се под знак прашање. Ако не појдете во реорганизација на работата, можете да ставите клуч на врата. Напнати сте, нервозни, а лица кои се на функција ве контролираат, па сте растроени. Кoнцентрацијата ви е слаба.

Во работата премноу се трошите и не се откажувате бидејќи ви требаат пари, а сите пари се отидени на исплата на долгови и кредити.

Љубов: Се наоѓате на емотвна раскрсница, било да сте во брак, во врска или сами. Ќе ве изненадат неочекувани страсти, потреба да освоите и да бидете освоени. Овие љубови не е безопасни.

Тие кои се во брак може да се рразделат, можни се  промени на местото на живеење

Здавје: Ги преценувате своите можности, што води во болест и нервна исцрпеност.

Риби

РаботаСакате да ги завршите работите што сте ги почнале минатиот месец. Прелиминарните договори заклучете ги до 9 октомври.

На невработените пријатели може да им помогнат на почетокот на октомври. По 15 октомври можете да добиете одговори на нешто што долго чекате.

Љубов: Aако сте во стабилни односи, овој период ќе сакате да го промените статусот. Емотивно сте сигурни, знате што сакате, но одложувате разговор со партнерот.

Слободните може да им се вратат на старите партнери.

Здравје: Изворот на проблемот е мантален хаос, вашиот мозок работи со голема брзина и затоа сте напнати и нервозни. Обрнете внимание на главоболка.

 

Најчитани вести