Магазин

Хороскоп

Хороскоп

Овен

Работа:Имате одлични идеи, и уште ако тие не бараат големи финансиски вложувањ, на одличен пат сте. Воздржете се од големи купувања денеска. Можете да добиете добар совет од пријател . Поволно ви е се’ што е поврзано со странци и странство.
Љубов: Емотивниот дел ви се чини комплициран. Не сте сигури што да мислите за лицата кои се интересираат за вас. Денеска може да ви се јави некој од минатото, и ете нова дилема.
Здравје: Минлива главоболка.

Бик

Работа: Имате потреба да тргнете дел од вашите обврски. Тоа е можно бидејќи некој ќе ви понуди помош. Имате добри вести во врска со финансиите или со една за вас многу важн работа. Партнерствата ви се поволни во следниот париод.
Љубов: Слободните некој пријатно ќе ги изненади во вечерните часови. Тоа е личност која на прв поглед ќе ви изгледа ладен, но ќе следи пријатно изненадување. Зафатените припадници на овој знак, конечно ќе најдат компромис со својот партнер. Нешто ќе се открие или разјасни.
Здравје: Добро.

Близнаци

Работа: Свртете се кон некои лични цели во текот на денот. Другите се склони да ве исцрпуваат и користат на некој начин. Не ги советувајте другите и избегнете ги караниците.
Љубов: Во овој дел имате надмоќ. Ако сакате нкој да освоите- направете го тоа денеска. Но прво распрашајте се дали се работи за слободен маж. Зафатените припадниици на овој знак имаат надмоќ над партнерот.Здравје: Можна несоница.

Рак

Рaбота: Со променливо расположение сте, а тоа битно ќе влијае на вшите денешни ктивности. Вие сте во некој грч или брните некој соработник кој многу ви значи. Може да корегирте еден план кој за вас е многу вжен.
Љубов: Преку работата може да остварите еден контакт кој има потенцијал. Понатаму ваш е одлукатадали ќе се држите настрана или ќе го прифатите додворувањето. Може да ви се јави некој од минатото. Зфатените припадници на овој знак сакаат да го усперат партнерот во некој конкретен правец.
Здравје: Добро.


Лав

Работа: Може да ви се укаже да располагате со туѓи пари. На повидок е добра заработувачка. Користете ги веднаш контактите кои ги остварувате.
Љубов: Емотивниот дел е постабилен. Успевате да донесете некоја одлука или да ги дефинирате своите чувства. Либидото секако ви е силно, па ако сте сами, ќе привлечете партнер што изгледа многу добро. Зафатените припадници на овој знак може да планираат заедничко патување.
Здравје: Добро.
Девица

Работа: Многу ви е потребно да побегнете од секојдневните активности. Дозволете си го себе си тоа задоволство, можеби и луксуз. Не пренесувајте важни информации преку СМС и мејл. Некој од кругот на сорботниците пријатно ќе ве изненади.
Љубов: Се вртите во круг. Кој и да ви се појави, нешто вам не ви е по желба. Во суштина вие скате да сте во врска со личноста која веќе ја имате запознаено. Токму тој може денеска пријатно да ве изненади. Зафатените имат чувство дека се на некој нов почеток. Секако, потребен ви е рестарт. Чувствата кои ви се јавуваат ви годат . Една грешка која можете да ја направите е нервозата од работата да ја внесете во врската.
Здравје: Добро.
Вага

Работа: Веќе извесно време се чувствувате како изгубени. Се’ оди како што треба  а нема никаде резултати. Воздржете се уште малку и обидете се да правите долгорочни планови. Имате интересни приказни во кругот на соработниците.
Љубов: Ве очекува флерт со несекојдневна личност. Тешко дека денеска ќе ви се случи нешто повеќе. Зафатените припадници на овој знак и понатаму имаат потреба да му удоволат на својот партнер. Ќе имате подобар однос во наредниот период.
Здравје: Намалете го стресот.
Шкорпија

Работа: Имате чувство дека денеска сите ви солат памет. Воздржете се од барање совети бидејќи тоа само ќе ве збуни. Имате добра идеја или чувство во врска со проекти кои следуваат.
Љубов: Денеска вашите емоции се нагласени. Сакате хармонична атмосфера. Зафатените фантазираат во разговорот со партнерот. Ако не ја прифати вашата игра, ќе дојде до несогласувања. Но, немате потреба да се преиспитувате. Слободните можат остварат комуникација со некој што го запознале изминатите неколку дена.
Здравје: Проверете ја крвната слика.
Стрелец

Работа: Одлични идеи се врзани за помладите од вашето опкружување или соработници од други места. Пријатно ќе ве израдуваат некои информации до кои ќе дојдете денеска.
Љубов: Можете да прекинете да се двоумите или да донесете конечен емотивен избор. За зафатените ова е идеален ден да отпатуваат некаде или да го променат опкружувањето. Слободните ќе бидат изненадени од инцијатива од некој кого сте го сметале за несериозен.
Здравје: Добро.
Јарец

Работа: Ве очекува хаотичен ден. Ништо стриктно не планирајте. Или ќе доцните или многу рботи нема да зависат од вас. Идејата на една ваша блиска личност ќе ве мотивира да размислите за еден проект.
Љубов: Нама да трпите никакви ограничувања. Ви годи да сте во движење. Зафатените може да дојдат во конфликт со партнерот. Слободните ќе флертуваат. Може да ви се јави некој од минатото.
Здравје: Осцијација на крвниот притисок.
Водолија

Работа: Искористете го денот да се опуштите. Може да ги преиспитате некои недамнешни случувања. Но, не се оптоварувајте бидејќи утре ќе добиете многу одговори.
Љубов: Денеска нема да има сериозни промени на емотивно поле. Ќе размислувате за некои изминти случувања. Зафатените ќе поминт хрмоничен ден. Слободните размислуваат за некој од минатото.
Здравје: Добро.
Риби

Рaбота: Мислите ви летаат во текот на целиот ден. Тешко ви е да одржите внимание. Опуштете се и не размислувајте однапред. Денеска можете да напрвите интересни контакти кои набргу би ви значеле.
Љубов: Вашите симпатии и антипатии денска се нагласени. Нема да трпите денеска никој да ви преговара. Ова е поголема опасност кај слободните кои евентуално ќе запознаат некој. Зафатените ќе обрнуваат внимание на ситници – но, немојте премногу да му преговарате на партнерот. Бидете во друштв со пријатели.
Здравје: Желудникот денеска ќе ви биде слаба точка.