петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 53

Хороскопот открива колку сте зависни од порно филмови

Еден портал за возрасни направи истражување за најголемите порнофили меѓу хороскопските знаци. Еве што открија:

sekss

Поврзани вести

Еден портал за возрасни направи истражување за најголемите порнофили меѓу хороскопските знаци. Еве што открија:

Овен

Овие љубители на сексот со адреналин во тие работи се мошне спонтани, а лесно би можеле да се одлучат нештата да ги зачинат со примена на нештата што ги виделе во порно филмовите. Сепак кај нив интересот за тие работи доаѓа во фази, па спаѓаат во оние луѓе што умерено гледаат порнографија.

Бик

Припадниците на овој знак се големи хедонисти и доста се ориентирани на сексот како таков. Иако порнографијата ги интересира, секогаш прво ја бираат сопствената акција, а не нечија туѓа, затоа што за нив е подобро да се биде главен актер отколку посматрач. Кон порнографија обично посегн уваат ако немаат партнер или ако нивниот однос станал асескуален.

Близнаци

Припадниците на овој знак се едни од зависниците од порнографија, лесно се „навлекуваат“ на такви содржини и прилично се редовни во тоа. Сакаат да ја снимаат сопствената акција, а се забавуваат  и со секс-помагала како лисици, вибратори, куглици, корсети, камшици…

Рак

Припадниците на овој знак се едни од оние што најмногу бегаат од порнографија. Не дека никогаш не гледале, но просто не наоѓаат задоволство во тоа. Освен тоа, многу би им било непријатно кога нивниот партнер би дознал дека гледаат.

Лав

Припадниците на овој знак се големи љубители на егзибиционизмот, па големи се шансите дека ќе бараат мошне експлицитни содржини што се на граница на она што е прифатливо за другите. Колку е поголем фетишот, толку подобро, а порнографијата ја сакаат, но сепак можат и без неа.

Девица

Припадниците на овој знак се мошне внимателн и со овие работи иако понекогаш им аат голема потреба и желба, самите себе си се закочуваат во изучувањето на порнографијата. Ако се препуштат на гледање ќе се осигураат дека никој нема да ги бара, нема да наиде и сл. Но, ако партнерот им предложи да гледаат заедно, најверојатно ќе уживаат…

Вага

Иако не делуваат така, припадниците на овој знак се големи порнофили. Сакаат да гледаат такви содржини, со партнерот да играат игри за кои добиле инспирација како играње улоги, но и сами да се снимаат…

Скорпија

Сензуалните припадници на овој знак што често важат за секогаш расположени и мошне заинтересирани за порнографија, но фактот е дека тие ниту приближно не се посветени на тоа, колку што им се припишува. Тие гледаат, но не се зависници, затоа што подрага им е реалноста што со нив може да стане полуда од било кој филм…

Стрелец

Е ова е знак зад кој што се кријат големи порнофили – сакаат да бидат воајери, а се може да ги возбуди и немаат никакви морални ограничувања во сопствената сексуалност. Можете да бидете сигурни дека имаат приватна и строго чувана колекција со најдрагите содржини.

Јарец

Иако изгледаат дека се студени, припадниците на овој знак имаат мошне силно либидо за што порнографијата добро може да им послужи. Сепак тие не се зависници, туку консумираат умерено и што е интересно – колку повеќе имаат секс во ставрноста толку повеќе ги привлекуваат таквите содржини и обратно.

Водолија

Припадниците на овој знак се карактеризираат со бујна фантазија во се што се однесува на сексот, па и порнографијата ќе им ја разгори фантазијата. Ним не им треба работа, тие не ги оставруваат фантазиите на тој начин – омилени им се крупните планови за самата акција и може да се каже дека се редовни гости на порно страниците.

Риби

Ова е еден од знаците што најмалку консумира порнографски содржини, не затоа што им  се одбојни, туку ги доживуваат како нешто „без врска“. Кај нив фантазијата ја разгоруваат деталите, а ги одбиваат глупи дијалози и куп силикони. Ако гледаат порно филм, тоа ќе биде или нешто уметничко или аматерско.

Најчитани вести