Секс

Хороскопот открива во кого ќе се вљубите ова лето

Хороскопот открива во кого ќе се вљубите ова лето

Судбината веќе има одредено кого ќе го сретнете ова лето и каде ќе се распламтат страстите. Хороскопот открива во кого ќе се вљубите ова лето.

Овен

Ова лето фрлете ги аморовите стрели кон Стрелец затоа што е општо познато дека овие момци може да ви приредат незаборавни мигови. Припадниците на овој знак позитивно ќе влијаат врз вас, ќе ви го прошират кругот на интереси, правилно насочувајќи ја вашата енергија. Заедно со мажот овен, жената секогаш ќе се чувствува заштитено, а во постелата задоволна, затоа што за овенот страста е главен двигател во животот.

Бик

Пронајдете маж во знакот девица, затоа што тој ќе ви пружи однос исполнет со взаемно разборање. На жената во знакот бик ќе и одговара практичноста, мудроста и сериозноста на девицата. Со здружени сили можете да постигнете многу затоа што ќе бидете извонредни пријатели и љубовници кои што ќе знаат да ги задоволат меѓусебните потреби.

Близнаци

Доколку сте припадник на овој знак, тогаш побарајте некој лав, кој со својата сила и топлина ќе го „згрее“ вашето срце, но и телото. Мажот лав е како некој учител што ќе ве соочи со вашите маани но и со вашите предности и ќе ви даде ветер во едрата со неговата енергија.

Рак

Жената рак би требало да обрне внимание на личност во знакот скорпија. Токму тој подобро од сите други знаци ќе знае да ја цени нејзината потреба за топлина, дом и семејство. Во некоја рака ќе ги чита вашите мисли. Плус, со нив никогаш нема да ви биде здодевно.

Лав

Побарајте некој овен, затоа што само тој може да ги следи вашите желби. Вашата врска ќе ја краси високо ниво на толеранција и компромис, иако можни се чести расправии затоа што имате сличен темперамент.

Девица

Вам ви одговара јарец затоа што ги разбира вашите стравови и ви пружа доволно љубов и заштита.Плус и двајцата сте практични и доста реални знаци кои се насочени кон неговото негување на семејните односи.

Вага

Побарајте некој роден во знакот водолија, затоа што ќе ги задоволи сите ваши еротски потреби. Со него никогаш нема да ви биде здодевно затоа што ќе знае да ве расположи кога сте тажни или уморни.

Скорпија

Вам ви е потребен нежен, страствен и сензуален маж кого можете да го пронајдете во знакот риби. Вашиот однос ќе биде крајно емотивен и бурен, но рибата ќе умее да ги поднесе вашите промени во расположението, па и вашата ироничност и критичност.

Стрелец

Дамите родени во овој знак би морале да пронајдат некој огнен овен кој ќе им ја пружи посакуваната акција и возбудување. Плус, стрелецот секогаш ќе ги разбира вашите потреби и ќе ви дава доволно простор да се изразите и да се отворите, а на сексуален план воопшто не треба да се грижите.

Јарец

Вам ви е потребен бик, затоа што ќе ви го пружи она кон што најмногу тежнеет: сигурност! Вие сте знаци што веруваат во традицијата, но и во семејните вредности, па заедно полесно ќе го постигнете тоа.

Водолија

Близнаците се ваш совршен партнер за пролет и лето. Овој маж ќе ги разбере вашите желби и потребата да ги задржите индивидуалноста и слободата. Плус и двајцата сте мошне дружељубиви и секогаш имате теми за разговор.

Риби

Вам најмногу ви одговара ракот, затоа што со неговата мирољубива природа ќе ги смири вашата сомничавост и љубомора. Мажот рак ќе ве чита како отворена книга и ќе ви го пружи посакуваното чувство на сигурност.