вторник, 25 јули 2017  |  Вести денес: 60

Хороскопски знаци кои никогаш нема да ја изневерат личноста која ја сакаат

Од сите хороскопски знаци, Раковите најмногу тежнеат кон сигурна врска, полна со љубов, во која нема место за неверство.

horoskop 12

Поврзани вести

Ракот никогаш не е целосно среќен сè додека не оствари длабока емотивна врска, а кога ќе се заљуби секогаш размислува долгорочно.

Во потрага е за личност со која ќе гради дом и ќе основа семејство. Ракот несебично дава и исто толку многу бара. Желен е за внимание, сака да му се докажува љубовта, но секогаш возвраќа во иста мера.

Кога ќе наиде на проблем во врската, не го избегнува туку го решава, бидејќи не сака ништо да застане на патот на љубовта.

Не ни помислува на изневерување како „метод“ за решавање на проблемот затоа што е лојален до самиот крај.

Сепак Ракот не е единствениот хороскопски знак познат по верноста. Верноста е препознатлив знак и за следните знаци:
Бик – сигурен и стабилен.
Вага – има вроден копнеж за правда и чесност па сака хармонична врска.
Девица – чувствителна и „традиционална“ во љубовта.
Јарец – трпелив, ќе работи на врската колку и да е потребно.

Најчитани вести