четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Хороскопските знаци и домашните миленичиња: Лавот не сака животни, скорпијата сака пајаци, а ракот хрчаци

Куче, маче, зајаче, хрчак или желка - какво домашно милениче да изберете според хороскопот?

pets

Поврзани вести

Домашните миленичиња се верен пријател и одлично друштво, тука се да не насмеаат кога сме тажни или да уживаат со нас на долга прошетка. Но, не секој ги сака сите домашни миленичиња, па затоа, ѕвездите нека ви откријат како животинче да чувате дома.

Овен: Вие сакате да вежбате, па така куче ќе биде одличен избор за вас. Но, размислете добро пред да земете куче бидејќи често пати сте во движење и ќе треба да направите поголеми отстапки во секојдневниот распоред. Исто така, за вас одговара и некој вид на птица.

Бик:Секој вид на куче вам ви одговара, но оние посмирените кои поголем дел од времето сакаат да спијат се најдобар извор за вас. Вие преферирате почисти домашни миленичиња, така што зајаците не се избор за вас.

Близнаци:Вие сакате да имате постојан пријател па куче кое ќе можете да го носите во раце е најдобар избор за вас. Многу Близнаци имат и по две миленичиња.

Рак: Вие добро се снаоѓате со мали суштества склучувајќи хрчаци, мачиња, а исто така одличен избор за вас е златната риба.

Лав: Вие сте знак кој ја сака својата независност, па тешко ќе се обврзете на чување на домашно милениче.

Вага: Вие сте друштвени личности и преферирате куче пред мачка. Шетањето на вашето куче ќе биде ваша омилена активност.

Скорпија: Вие се еден од ретките знаци кои можеле да сакаат пајаци, змија или гуштер како домашно милениче. Исто така обожавате мачки бидејќи тие претставуваат сензуалност и култност.

Стрелец: Вие не сте обожувач на домашни миленичиња бидејќи сакате да бидете слободни. Можеби би сакале милениче кое нема потреба од многу внимание. Едно од вашите омилени животни е коњот.

Јарец: Миленичињата најчесто го преметуваат вашиот секојдневен распоред. Преферирате големо куче кое би можеле да го чувате во дворот.

Водолија: Вие не сте љубител на чување на милениче во домот, но сепак птиците се вашиот прв избор.

Риби: Вие сакате мирни животни и преферирате мачка пред куче. Исто така, сакате водни животни како риби, водни желки.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести