петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 63

Хороскопските знаци и храната

Тие за вечера нема да ја решат гладта со било што, туку ќе си подготват оброк со месо.

horoskopm zlatna

Поврзани вести

Слатко или кисело, месо или зеленчук, од глад или поради емоции, како се хранат хороскопските знаци.

Овен: Претставниците на овој знак треба да јадат што е можно помалку оброци дневно, без оглед на обврските кои ги имаат. Тие се раздразливи и многу лесно можат да се разлутат кога се гладни.

Бик: Биковите во најголем дел од времето, гладта ја чувствуваат навечер и затоа им одговара да јадат високо калорична вечера. Тие за вечера нема да ја решат гладта со било што, туку ќе си подготват оброк со месо.

Близнаци: Близнаците треба да избегнуваат да конзумираат житарици и силно кафе, бидејќи тоа воопшто не им одговара. За да го избегнат претерувањето со храната, треба да јадат редовно со семејството или пријателите.

Рак: Раковите многу лесно можат да наталожат вишок килограми, така што доколку се внимателни и се грижат за количината на внесени калории, сè ќе биде во ред. За нив е добро да јадат кога во потполност се смирени, бидејќи тие храната ја поврзуваат со емоциите и често знаат да претераат.

Лав: Лавовите не можат да го замислат својот живот без добар сендвич. Поради тоа, тие обожаваат многу сендвичи припремени со бело месо и зеленчук. Исто така, ќе уживаат и во порција месо со добро лепче.

Девица: Девиците треба да го намалат внесот на леб и масна, зачинета храна. Освент тоа, треба да внимаваат подобро да ја џвакаат храната за време на јадењето и да не брзаат.

Вага: Претставниците на овој знак обожаваат обилен појадок, бидејќи им е потребна енергија за целиот ден. Што се однесува на останатите оброци во текот на денот, тие можат да бидат помали, но вагите никогаш не би ги прескокнале.

Скорпија: Скорпиите немаат никакви проблеми со храната, но во секој случај треба да избегнуваат да конзумираат алкохол. Им се препорачува поголема количина на вода во текот на денот.

Стрелец: Стрелците треба да избегнуваат брза храна. Освен тоа, со оглед на тоа дека храната има големо влијание на нивното расположение, тие треба да избегнуваат прејадувања.

Јарец: Припадниците на овој знак обожаваат да готват и експериментираат. Меѓутоа, со оглед на тоа дека често немаат време за експерименти, во фрижидерот секогаш имаат намирници кои можат лесно и брзо да се подготват.

Водолија: Водолиите мораат да научат да престанат да јадат кога се чувствуваат сити, бидејќи во спротивно ќе имаат големи проблеми со прекумерната тежина.

Риби: Рибите имаат чувствителен желудник и затоа ретко кога можат да поднесат мрсна, зачинета и горчлива храна.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести