четврток, 20 октомври 2016  |  Вести денес: 52

„Хотели Метропол“: Добивката ќе се дели на три дела

hoteli metropol

Поврзани вести

Нето добивката на хотели „Метропол“ во висина од 32,4 милиони денари ќе се распределува на три денари, стои во одлуката за распределба на добивката за 2013-та година, објавена на Македонска берза.

Дел од добивката во износ од еден милиони 622 илјади и 13 денари се за законски резерви, 21 милиони 735 илјади денари за дивиденда, додека нераспределени ќе остана девет милиони 83 илјади и 245 денари.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести