недела, 23 јули 2017  |  Вести денес: 49

Христијански волонтер доби 23 доживотни казни затвор за силување 71 дете

volonter-monstrum

Поврзани вести

Педофилот Ричард Хакл доби 23 доживотни казни затвор за злосторства сторени во Малезија. Денес судот во Лондон ја изрече пресудата за случајот што се смета за еден од најлошите педофилски случаи што некогаш стасале до Британските судници, пренесува „Раша Тудеј“.

Триесетгодишнио Хакл се товари дека сторил 71 дело и дека сексуално злоупотребувал деца, кои што во најголем дел биле ос сиромашните слоеви во малезиската престолнина Куала Лумпур.

Тој патувал како христијански волонтер, а по потекло е од Ашворд, Велика Британија. Според пресудата ќе треба да отслужи минимум 23 години во затвор.

Најчитани вести