сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 7

Хрват дизајнира копачки за Роналдо, Модриќ и Нејмар

20140314115405879

Последни вести

Триесет и деветгодишниот Хрват Денис Дековиќ кој живее во Портланд дизајнира копачки за Нејмар, Роналдо и Модриќ!

Денис, кој е роден во Пореч отсекогаш сакал да црта, а сега дизајнира копачки за  најголемите фудбалски ѕвезди. Негов потпис ќе носат копачките што на на 12 јуни на отворањето на СП во Бразил ќе ги носат Нејмар и Лука Модриќ. Иако многу време минува со големите имиња, Хрватот открива дека фаворит, сепак му е Нејмар.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести