недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Хрват се обесил во дворот на уништената куќа

srbijapoplavi

Поврзани вести

Шеесет и едногодишен Хрват кој со денови помагал во чистење на куќите во понеделникот се обесил во дворот на куќата во која живеел пред поплавите.

Живеел сам, неговата сопруга починала пред неколку години, а децата се отселиле.

Се уште не се знаат мотивите за самоубиството.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести