понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Хрватите и туристите водат љубов кај ќе стигнат…

Во послендите неколку дена биле забележани бројни случаи како двојки во Хрватска водат љубов на јавно место,

Хрватите и туристите водат љубов кај ќе стигнат...

Хрватите и туристите водат љубов кај ќе стигнат...

Поврзани вести

Хрватските туристи, но и мештаните пронашле начин како да се изборат со високите температури и тоа со – секс покрај вода.

Во послендите неколку дена биле забележани бројни случаи како двојки водат љубов на јавно место

Во послендите неколку дена биле забележани бројни случаи како двојки водат љубов на јавно место

Во послендите неколку дена биле забележани бројни случаи како двојки водат љубов на јавно место, а според глетките се чини плажите и бротчињата не се омилени места за оваа летна активност, пишува хрватскио портал „24сата“.

Како што пишува порталот се чини дека „плажата“ е надмината локација за „љубовниот туризам“.

На тераса пред кафуле

Една двојка од Австралија, 40 -годишна жена и 38 -годишен маж се фрлиле на акција во зорите, на терасата на едно кафуле во Ровињ. Поради недоличното однесување двојката завршила на суд и се признала. Сексот на јавно место ги чинел 200 евра.

Во парк на клупа

Една млада двојка не можела да ги контролира своите страсти па била снимена за време на сексуалниот чин кој ги извршувала во едно паркче опкружено со згради , во центарот на Крижевац. За нивната акција им биле доволони 3-тина минути, а потоа секој си заминал на своја страна. Сето тоа се одиграло во 6 часот наутро, а двојката имала и публика.

На хауба

Полицијата во областа Врањско езеро наишла на шокантна глетка за време на ноќната патрола. На хаубата на автомобилот еден свештеник наводно имал секс со својот љубовник. Иако ситуацијата била повеќе од јасна, свештеникот се обидувал да ја увери полицијата дека „само нешто си дискутирале“.

На автобуска станица

Посетителите на Домот за пензионери во Мурско Средиќе се „залепиле“ на прозорецот кога преку патот на нивната зграда, на автобуската станица една млада двојка имала секс околу 18 часот. На двојката не и пречеле љубопитните погледи на згрозените пензионери, како ни случајните минувачи и возачи кои биле пристојни и не зјапале во нив.

Пред најпознатиот споменик во Сплит

Пред споменикот на Гргур Нински во Сплит се одиграл жежок полноќен секс. На млада двојка од Австралија не и пречело што ги гледаат навивачи и гласно ги бодрат, додека тие водат љубов.

На скали

Два часа траеле воздишките и сексуалната игра на скалилата на една напуштена продавница во центарот на Загреб. Двојката се покрила со јакни, а од нив ѕиркале само нозете. Целиот настан се случувал околу 14 часот кога почнале, а два часа подоцна ги прекинала полицијата. Мажот побеснел и полицајците ги гаѓал со шишиња.

hrvati1

hrvati2

Најчитани вести