среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Хрватска: Девојче почина од струен удар

девојчето за време на несреќата било во куќата на нејзините баба и дедо и си играло во кадата во бањата чија врата била отворена. Девојчето одеднаш станало и се фатло за жиците од бојлерот, по што добило струен удар.

HitnaPomoc500

Последни вести

Вчеравечер околу 20.30 часот на хрватската полиција и’ било соопштено дека во Итната медицинска помош се наоѓа 9-годишно девојче кое е сериозно повредено од струен удар.

По картко време лекарите изјавиле дека девојчето починало. Телото на девојчето е предадено на обдукција.

Неофицијално, девојчето за време на несреќата било во куќата на нејзините баба и дедо и си играло во кадата во бањата чија врата била отворена. Девојчето одеднаш станало и се фатло за жиците од бојлерот, по што добило струен удар.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести