вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 32

Хрватска: Девојка исчезна откако падна во река

policeline

Последни вести

Осумнаесетгодишна девојка се води како исчезната откако заедно со дваесетгодишно момче вчера вечерта паднала во реката Орљава во Пожега, Хрватска.

Како што јавуваат локалните медиуми, момчето и девојката најверојатно шетале во близина на браната. Нема информации како се нашле во водите на надојдената река. Момчето успеало да исплива и веднаш повикало помош. Спасувачите пристигнале многу брзо, но не успеале да ја најдат девојката.

Втор ден спасувачите трагаат по 18 годишната девојка.

Најчитани вести