вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 43

Хрватска: Гори автобус полн со патници

e14

Последни вести

Автобус полн со патници утрово се запалил на автопатот Загреб – Ријека во Хрватска. Како што јавуваат локалните медиуми, за среќа патниците успеале веднаш да излезат од автобусот и никој не е повреден.

Пожарот избил во задниот дел на автобусот па се претпоставува дека станува збор за дефект во моторот.

На местото веднаш дошле пожарникари кои спречиле ширење на пожарот

Најчитани вести