петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Хрватска ќе добие луксузно одмаралиште за богати пензионери

Во луксузни услови ќе уживаат 120 станари кои ќе одлучат дали ќе купат или ќе изнајмат еден од апартманите.

crkvenica

Поврзани вести

Наскоро во Хрватска ќе се отвори првото одмаралиште за богати пензионери. Одмаралиштето се наоѓа во непосредна близина на брегот и центарот на Цриквеница.
Во луксузни услови ќе уживаат 120 станари кои ќе одлучат дали ќе купат или ќе изнајмат еден од апартманите.

Во ресортот ќе можат да престојуваат и пензионери од други земји, за кои би било идеално половина година да бидат дома, а половина во Хрватска, пишува хрватски Лидерпрес.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести