вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Хрватска од туризам заработила 6,6 милијарди евра

hrvatska

Поврзани вести

Хрватска од јануари до септември минатата година од туризам остварила приход од 6,6 милијарди евра, соопштила Хрватската народна банка.

За трите летни месеци се остварени 200 милиони евра повеќе приходи од претходната година.

Вкупната заработка од туризмот во 2013-та година би можела да биде поголема од седум милијарди евра, додека рекордната туристичка година и понатаму е 2008-ма година.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести