петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Хрватска погодена од циклонот Лука

munje

Поврзани вести

Циклонот Лука ја погоди Хрватска.

Првиот дожд падна вчера попладне во северниот дел на Јадранско Море, за подоцна невремето да ги зафати и западните и централните делови на внатрешноста на земјата.

Дожд со грмежи подоцна ја зафатија и Славонија и северните делови на континетална Хрватска и северниот дел на Далмација.

Невремето предизвика проблеми и во Загреб, каде се регистрирани повеќе интервенции на пожарникарите и на комуналната служба.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести