среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Хрватска: Судир на пет бродови на Дунав, повеќе лица повредени

Повеќе лица се повредени во несреќа на пет бродови на реката Дунав во Хрватска.

brodovi dunav

Поврзани вести

Во несреќа која се случила на реката Дунав во Хрватска, во која учествувале пет бродови, повредени се повеќе лица, јавуваат тамошните медиуми.
Брод со австриски регистерски таблички удрил во четири усидрени бродови на хрватската страна на Дунав, пренесуваат хрвартските медиуми, повикувајќи се на извори од Полициската управа.
Несреќата се случила еден час по полноќ.
Повеќе лица се префрлени во болница во Осијек, а полицијата засега нема информации за тежината на нивните повреди.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести