вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Хрватска во црно, солзи за починатиот матурант

ppplacat

Последни вести

Од матурска екскурзија се вратија 40-тина матуранти во Делница, а нивните родители со солзи во очите ги гушкаа децата.

Оваа среќа ја немаа родителите на матурантот кој трагично загина на екскурзијата.

Неговите другари плачеа на глас, во силна прегратка. Со неверување, тага и шок, видно потресени говореа за својот другар кој во шпанското одморалиште се качи на кран, падна и почина на лице место.

Како што пренесуваат шпанските медиуму, 17- годишното момче било пронајдено мртво во четвртокот вечерта  на градилиште во Лорет де Мар

Наводно, тој починал по пад од градилиштето, високо 25 метри. Кога работниците го виделе телото веднаш повикале брза помош, но момчето починало на лице место.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести