четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Хрватски автобус се преврте во Италија, еден загинат и 14 повредени

Несреќата се случила околу два часот по локално време на 13 километар од автопатот Болоња – Падова, меѓу Ферара и Алтеда.

avtobus-hr500

Поврзани вести

Eден лице загина а 14 се повредени откако во италијанската провинција Ферара, се превртел хрватски автобус кој од Загреб требало да пренесе патници во Рим.

Две лица се се потешки повреди и според полицијата лекарите се борат за нивните животи.

Несреќата се случила околу два часот по локално време на 13 километар од автопатот Болоња – Падова, меѓу Ферара и Алтеда.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести