понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Хрватски боксер нападна судија

bcdcb0f1c6e3cd73393541cd1a3d9d15

Поврзани вести

Хрватскиот боксер Видо Лончар направи ретко глупав потег поради кој му се заканува доживотна суспензија во боксот.

На младинското аматерско Европско првенство кое се одржува во Загреб, Лончар беше поразен во втората рунда со технички нокаут од Литванецот Алгидра Баниулис. Откако судијата и третпат му одбројуваше на хрватот, го прекина мечот, но пред да биде прогласен победникот Лончар го нокаутираше судијата, а не прекина да го удира и додека судијата лежеше на подот.

Мораше да реагира обезбедувањето за да биде смирен боксерот, а судијата заврши во болница.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести