понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Хрватскиот портал „Индекс.хр“ под стечај

index hr blogger hr

Поврзани вести

Предлогот за претстечајна спогодба за хрватскиот портал „Индекс.хр“ е одбиен со образложение дека на почетокот на оваа година веќе е поднесен ваков предлог.

Со законот за финансиски трансакции и претстечајна спогодба на Хрватска, како што се образложува во одлуката, е предвидено предлогот за отворање на ваква постапка да не биде возможен доколку над должникот е покрената стечајна постапка.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести