понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Хрватскиот премиер Милановиќ во посета на Македонија

Во рамки на посетата Милановиќ ќе има средба со македонскиот премиер Никола Груевски, а треба да биде примен и од претседателот Ѓорге Иванов.

croatia-500

Последни вести

Претседателот на Владата на Република Хрватска Зоран Милановиќ денеска престојува во работна посета на Република Македонија.

Во рамки на посетата Милановиќ ќе има средба со македонскиот премиер Никола Груевски, а треба да биде примен и од претседателот Ѓорге Иванов.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести