сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Хрватските навивачи во Бразил носат македонски маички

За потребите на хрватското пиво „Ожујско“, штипскиот бренд „ЕАМ“ произведе повеќе од 70.000 маички со навивачки пароли за Хрватска на Светското фудбалско првенство

eam2

Последни вести

Хрватските навивачи во Бразил носат маички од македонско производство. За потребите на хрватското пиво „Ожујско“, штипскиот бренд „ЕАМ“ произведе повеќе од 70.000 маички со навивачки пароли за Хрватска на Светското фудбалско првенство. Истите веќе се испратени во Хрватска, а оттаму во Бразил.

Александар Патраклиски, менаџер на „ЕАМ“, вели дека маичките кои се печатени со врвна технологија на оригинален македонски производ, ќе се делат во Бразил. Ексклузивна фото сесија за настанот ќе биде направена со поддршка на хрватскиот репрзентативец Марио Манџукиќ, кој е дел од националниот тим.

„ЕАМ“ Штип е познат по квалитетот на своите производите бидејќи се прават од висококвалитетни материјали, а не е тајна дека маичките се произведуваат во постапка, од памук на почеток, па се до финален производ, во погоните на фабриката. Значи станува збор за универзален и оригинален македонски производ“, изјави Патраклиски.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести