среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Хрватско момче почина на матурското патување

policee500

Последни вести

Седумнаесет годишен матурат, кој бил на матурско патување во Шпанија, загина во четвртокот во Лорет де Мар, соопштуваат од хрватското министерство за надворешни работи.

Полициската истрага е во тек, а досега е потвредено само дека смртта настапила како последица на несреќен случај. Од хрватското министерство ијавиле и дека матурското патување е прекинато и матурантите денес ќе се вратат во Хрватска.

Како што пренесуваат шпанските медиуму, 17- годишното момче било пронајдено мртво во четвртокот вечерта на градилиште во Лорет де Мар. Наводно, тој починал по пад од градилиштето, високо 25 метри. Кога работниците го виделе телото веднаш повикале брза помош, но момчето починало на лице место.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести