петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Хуан Мата ќе биде најскапата аквизиција на Манчестер Јунајтед

huan mata

Последни вести

Ако им се верува на англиските медиуми, тогаш шпанскиот интернационалец од редовите на лондонскиот премиерлигаш Чезли, Хуан Мата, до крајот на оваа недела ќе би претставен како најскапа аквизиција во клупската историја на Манчестер Јунајтед.

Близок извор до таборот на Манчестер Јунајтед потврди дека преговорите помеѓу двата клуба се во завршна фаза и дека Мата ќе дебитира во “гаволскиот” дрес веќе на следниот првенствен натпревар против екипата на Кардиф.

“Преговорите помеѓу двата клуба се во завршна фаза, а Манчестер го прифати побараното обештетување од 40 мил. евра. Најавениот трансфер најверојатно ќе биде реализиран до крајот на оваа недела и од понеделник ќе му биде на располагање на менаџерот на Јунајтед, Дејвид Мојес”, изјави блискиот извор до таборот на Манчестер.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести