четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 35

Хуан Мата во Манчестер Јунајтед, Руни во Челзи

mata vo junajted, runi vo chelsea

Поврзани вести

Англиските медиуми пред неколку часа ја пласираа сензационалната информација дека раководните лица на Челзи се подготвени да седнат на преговарачката маса и да разговараат со челниците на Манчестер Јунајтед кои пак сакаат да ги осигураат услугите на шпанскиот интернационалец, Хуан Мата.

Репрезентативецот на Шпанија има очајна минутажа откако во менаџерската фотеља седна контроверзниот португалски стручњак, Жозе Мурињо и се погласни се шпекулациите дека сака да си замине од “Стемфорд Бриџ” за време на зимскиот преоден рок.

Поранешниот фудбалер на Валенсија веднаш ќе добие зелено светло за преселба на “Олд Трафорд” доколку понудата на Јунајтед не биде помала од 40 мил. евра, а во игра е и опцијата Мата да му биде продаден на големиот ривал од Премиер лигата и тоа за 20 мил. евра, доколку челниците на Манчестер му дозволат на Вејн Руни да се пресели на “Стемфорд Бриџ” за време на летниот преоден рок.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести