вторник, 25 јули 2017  |  Вести денес: 60

Хулиганите на СДСМ ја распарчуваат Македонија! (ВИДЕО)

Изминативе два дена, поддржувачите на СДСМ излегуваат на насилни протести. Хулиганите на СДСМ и платениците на СОРОС кршат се пред себе, дивеат, рушат имот и удираат по полицајците.

huligani-protesti-768x420

Поврзани вести

Изминативе два дена, поддржувачите на СДСМ излегуваат на насилни протести. Хулиганите на СДСМ и платениците на СОРОС кршат се пред себе, дивеат, рушат имот и удираат по полицајците.

Во немирите се повредени двајца полицајци кои беа на службена должност и станаа мета на напад од хулиганите поттикнати на протест од страна на Зоран Заев.

Порталот „Курир“ потсетува дека токму лидерот на СДСМ, Зоран Заев најави дека на Македонија може да и се случи украинско сценарио.

Протестантите на опозицијата и СОРОС отидоа дотаму што тепаат македонски полицајци, ги пцујат и удираат со се што ќе им се најде при рака.

Две разгневени девојки, вчера и завчера, им посакаа на полицајците да им се повтори Куманово, мислејќи на борбата со терористите кај Диво Насеље.

Тој кобен ден, животот во одбрана на Македонија го положија осум македонски херои бранители. Овие насилнички кои јавно ги поддржуваат политиките на Заев, очигледно посакуваат да има уште жртви од припадниците на безбедносните сили.

Најчитани вести