петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 17

Хулиганите на СДСМ и СОРОС фрлаа боја и на фасадата на Сител

Хулиганите на СДСМ и СОРОС, за кои според пишувањата на медиумите деновиве се потврди дека се дел од платеничка, а не „шарена“ револуција синоќа по полноќ ја посетиле и телевизијата Сител.

sitel-oboena

Поврзани вести

Хулиганите на СДСМ и СОРОС, за кои според пишувањата на медиумите деновиве се потврди дека се дел од платеничка, а не „шарена“ револуција синоќа по полноќ ја посетиле и телевизијата Сител.

Како што може да се забележи од фотографиите на социјалните мрежи хулиганите на СДСМ и СОРОС фрлале боја на објектот каде е сместена приватната телевизија.

Имено, протестите продолжија и вчера вечерта во главниот град и во градовите ширум земјава повикувајќи на итно укинување на одлуката на претседателот Иванов да ги аболицира сите кои се опфатени од истрагата поради аферата Прислушување..

Најчитани вести