четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Хуманитарен концерт во „Борис Трајковски“ за поплавените во Србија и БиХ

На концертот ќе настапат голем број македонски естрадни ѕвезди, а картите се по симболична цена од 150 денари.

koncert-500

Поврзани вести

Хуманитарен концерт за помош на погодените од поплавите во Србија и БиХ ќе се одржи вечерва, во салата „Борис Трајковски“ во Скопје. Концеротот го организира Владата на Република Македонија.

На концертот ќе настапат голем број македонски естрадни ѕвезди, а картите се по симболична цена од 150 денари.

Средствата од хуманитарниот концерт, како и средства кои се планира да се соберат од театарските претстави ширум земјава, како и претставите што ќе се изведуваат во  Македонската опера и балет, Македонската филхармонија, ќе бидат префрлени на посебна жиро сметка во „Борис Трајковски“, а потоа ќе им се предадат на поплавените во Србија и БиХ.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести