понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Хуманитарен концерт во Охрид за помош во поплавените подрачја

koncert_ohrid

Последни вести

Охрид се приклучува кон иницијативата за собирање на помош за жителите од поплавените подрачја во Република Македонија. За таа цел во недела на 8-ми февруари 2015 година во Центарот за култура „Григор Прличев“ во Охрид ќе се одржи голем Хуманитарен концерт.

На концертот ќе настапат Камелеон, Ѓоко Танески, The Backdoor Band, Дамјан Пејчиноски, Група Романса, Street Spirit, Betty’s Boobs, Ирма Гогова, Натали Илијоска во придружба на Виктор Јолакоски и Ангела Николоска.

Поддржувачи на концертот се Labino Sound, НУЦК „Григор Прличев“, Печатница НИПОН, Лајонс клубовите од Охрид, Унијата на млади сили на ВМРО – ДПМНЕ од Охрид и Охридскиот Локален совет на млади.

Концертот започнува во 20 часот, а влезот чини 100 денари.

фото: Ohrid News

Најчитани вести