петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 59

Хуманитарен концерт за Христина Николовска

Влезниците ќе се продаваат по симболична цена од 100 денари. Христина веќе 17 години е во инвалидска количка, а за лекување се потребни 10.000 евра.

human

Поврзани вести

Утре во 21 часот, ќе се одржи хуманитарен концерт, а сите собрани средства ќе се донираат за лекување на 21-годишната Христина Николовска.

Влезниците ќе се продаваат по симболична цена од 100 денари. Христина веќе 17 години е во инвалидска количка, а за лекување се потребни 10.000 евра.

hristinafoto

Таа боледува од ретка коскена болест „osteogenezis imperfectа“, а повеќепати имала скршеници на коските, поради што се создадени деформитети.

Концертот ќе се одржи во Cabaret Black Cotton (поранешно Корнер, дијагонално од Соборна), а ќе се продаваат и разни сувенири по симболична цена.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести