недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Хуманитарен концерт за Тамара во Велес

veles

Последни вести

Хуманитарен концерт ќе се одржи вечерва во спортската сала „Гемиџии“ во Велес на кој ќе бидат собрани средства за лекувањето на малата Тамара.

Ќе настапат групите Виртуз и Соната, балетското студио „Анабела“, Мики Секуловски, Наташа Малинкова, Александар Тарабунов, Ренната, Виктор Апостоловски, Викторија Лоба, Димитар Андоновски, Наде Талевска, Роберт Билбилов и Нина Јанева.

Собраните средства ќе бидат уплатени на „Фондот за Тамара“.

Најчитани вести