петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Хуманитарен настан и промоција на музички спот

ulicna misla

Последни вести

Денеска во 21.30 часот во МКЦ – Кино Фросина преку најразлични манифестации и наградни игри ќе се собираат што повеќе средства за да и се помогнеме на студентката од Правниот факултет Ивана Величковска која боледува од леукемија и потребни и се средства за лекување.

Посетителите ќе бидат во можност да ја видат промоцијата на првиот спот на групата „Улична Мисла“ со професионално озвучување. Ќе следува и настап на “Break Dancers” под мотото “Играј и живеј здраво” и ќе се доделуваат награди на присутните:
*Панорамско надлетување над Скопје со авион во времетраење од 30 минути претставено со слоганот –“Биди Хуман и полетај со Улична Мисла”.
*Доделување на ваучер за тетовирање во вредност од 50 евра кај уметничката и тату артист, Емилија Пендева
Албумотот ќе се продава по цена од 100 денари, а сите собрани средства ќе бидат донирани за младата Ивана.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести