петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Хуманитарен пикник на „Алкалоид“ за Детската клиника

Парите кои се собрани ќе бидат наменети за опремување на Одделот за неонатална интензивна нега на Клиниката за детски болести при Клиничкиот центар „Мајка Тереза“ во Скопје.

piknik

Последни вести

Во комплексот „Бест Вестерн – Хотел Белви“ во населбата Илинден, в сабота од 11 до 15 часот ќе се одржи четвртиот по ред хуманитарен пикник на „Алкалоид АД Скопје“.

На пикникот ќе присуствуваат вработените на Алкалоид АД Скопје, членовите на нивните  семејства и пријатели кои ја искажаа својата хуманост донирајќи средства во Фондацијата „Трајче Мукаетов“.

Парите кои се собрани ќе бидат наменети за опремување на Одделот за неонатална интензивна нега на Клиниката за детски болести при Клиничкиот центар „Мајка Тереза“ во Скопје.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести