понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Хуманитарна акција „Од децата за децата“

Собраните средства ќе бидат наменети за хортикултурно уредување на дворот на Клиниката за детски болести во Скопје.

images (2)

Последни вести

По повод Денот на планетата Земја, денеска Регионалниот центар за животна средина за Централна и Источна Европа организира хуманитарна акција под мотото „Од децата за децата“.

На хуманитарната акција ќе се продаваат над 300 рачни изработки и литературни и ликовни творби на учениците од основните училишта кои учествуваа на конкурсот на тема „Роза“.

Собраните средства ќе бидат наменети за хортикултурно уредување на дворот на Клиниката за детски болести во Скопје.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести