петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Хуманитарна аукција за уредување на дворот на Клиниката за детски болести

Дете предозирано со метадон во Тетово, едвај го спасиле!

Дете предозирано со метадон во Тетово, едвај го спасиле!

Поврзани вести

Регионалниот Центар за животна средина (РЕЦ) Канцеларија во Македонија, по повод Денот на планетата Земја, 22-ри април, ќе организира хуманитарна аукција под мотото: “Од децата за децата“. Собраните средства ќе бидат наменети за хортикултурно уредување на дворот на Клиниката за детски болести во Скопје.

Предметите кои ќе се продаваат на аукцијата се рачни изработки и литературни и ликовни творби на ученици од основните училишта во Република Македониј.

Аукцијата ќе се одржи на ден: 22 април 2014 год. од 12-14 часот во фоајето на Природонаучниот Музеј на Македонија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести