петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 63

Хуманитарниот леден предизвик однесе една жртва

Сведоците тврдат дека и претходно младите скокале од таа карпа, но сега тоа го правеле се повеќе деца.

thumb

Последни вести

Во неделата 18-годишиот Камерон Ланкастер  прифаќајки го ледениот предизвик скокнал од карпа во вештачко езеро и се удавил.

Сведоците тврдат дека и претходно младите скокале од таа карпа, но сега тоа го правеле се повеќе деца.

Младиот Камерон најверојатно умрел од срцев удар веднаш штом ладната вода го допрела неговото тело.

Неговите родители изјавиле дека Камерон имал многу пријатели и на многу луѓе ќе им недостасува.

Алид Мек Гери, која живеела во близина на местото на несреќата рекла дека  Камерон скокнал во студената вода само поради ледениот предизвик и дека видела видео на кое пред една недела друго младо момче скока од карпата за да го исполни 24-часовниот хуманитарен предизвик.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести