среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Хуманитерен Велигденски хепенинг за матурантите од домот „11 Октомври“

Членките на СОЖМ своите производи ќе ги претстават на четири куќички-тезги, а средствата собрани од нивната продажба се наменети за хуманитарна цел - за матурско празнување на матурантите од Домот за деца без родители и родителска грижа „11 Октомври“ во Скопје.

11

Поврзани вести

Националниот совет за родова рамноправност (СОЖМ), во соработка со Македонската православна црква – ОА, традиционално ќе го празнува големиот верски празник Велигден на платото пред Соборниот храм „Св.Климент Охридски“ во Скопје.

Членките на СОЖМ своите производи ќе ги претстават  на четири куќички-тезги, а средствата собрани од нивната продажба се наменети за хуманитарна цел – за матурско празнување на матурантите од Домот за деца без родители и родителска грижа „11 Октомври“ во Скопје.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести