недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Хумелс го посака Манчестер Ј. Челзи и Барса за противник во ЛШ

humels posaka manchester

Поврзани вести

Централниот дефанзивец на германскиот бундеслигаш Борусија од Дортмунд, Матс Хумелс е еден од ретките фудбалери кои за противник во 1/4 финалната рунда од Лигата на шампиони, за противник ги сака тимовите на Манчестер Јунајтед, Барселона или Челзи.

„Сакам да играм против тим кој не бил противник на Борусија од Дортмунд во 1/4 финалната рунда од Лигата на шампиони. Би сакал за противник да го добиеме Манчестер Јунајтед, Барселона или Челзи. Сепак, не е важно кого ќе добиеме за противник, нема лесен противник во Лигата на шампиони. Сите сме среќни поради пласманот во следната рунда. Не ни беше лесно против Зенит иако ни одговараше и реми и минимален пораз. Зенит одигра многу подобро во споредба со претходниот натпревар, а мора да го пофалам Дани кој одигра фантастично”, изјави репрезентативецот на Германија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести