недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Хумелс учи шпански но не мисли на Барселона

mats humels

Поврзани вести

Централниот дефанзивец на германскиот бундеслигаш Борусија од Дортмунд, Матс Хумелс, потврди дека и понатаму го усовршува шпанскиот јазик но тоа не значи дека каталонскиот гигант Барселона ќе биде неговиот следен клуб.

Шпанските медиуми се убедени дека челниците на Барселона веднаш на стартот од летниот преоден рок ќе испратат официјална понуда за репрезентативецот на Германија и дека истата нема да биде помала од 30 мил. евра.

„Точно дека учам шпански, но тоа го правам уште кога бев во седмо одделение. Искрено ќе ви кажам дека во ниту еден момент не сум помислил на Барселона. Моментално, јас имам само една зацртана цел, да се рехабилитирам од последната повреда и да бидам во комбинација за првенствениот дуел против екипата на Ајнтрахт Брауншвајг. Пред да се вратам на зелениот терен, планирам цела недела да тренирам со полн интензитет. Сакам да се вратам во посакуваниот ритам”, изјави Хумелс.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести