понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Хунтелар сака да се проба и во англиската Премиер лига

huntelar saka da se proba

Поврзани вести

Најголемата ѕвезда во дресот на германскиот бундеслигаш Шалке, репрезентативецот на Холандија, Клас Јан Хунтелар, потврди дека би немал ништо против доколку својата богата кариера ја продолжи во англиската Премиер лига.

“Имам договор со Шалке до крајот на следната сезона, но конечната одлука околу мојата иднина ќе ја донесам за време на следниот зимски преоден рок. Нормално дека ми се допаѓа идеата да играм во англиската Премниер лига. Често го замислувам тој трансфер. Сепак, моето внимание целосно е фокусирано на Шалке и на пролетниот дел од актуелната сезона во германската Бундес лига. Норамлно дека мислам и на 1/8 финалниот дуел од најпрестижното клупско натпреварување, Лигата на шампиони”, изјави холандскиот интернационалец.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести