понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 6

Хурем се враќа во Турција

meriem_2

Последни вести

Актерката Мерием Узерли (31) попозната како Хурем од серијата „Сулејман Величествениот“ поради нова улога ќе се врати во Турција.

meriem_ozan

Мерием купува вила која се наоѓа на само 100-тина метри оддалеченост од куќата на нејзиното ново момче Озан Гувен, кој во серијата ја толкуваше улогата на Рустем паша.

Мерием е во врска со Озен неколку месеци, а таа до неодамна живееше во Берлин.

 

Најчитани вести